" Çahargah əfsanəsi" VIc sinfi

                                                   Bakı şəhəri Binəqədi rayonu N. Babayev adına 144 nömrəli tam orta məktəbdə açıq dərs.

Mövzu:

" Çahargah əfsanəsi"

Müəllim: Həcər Həsənova

Fənn: Ədəbiyyat

Tarix: 22. 02. 2022

Sinif: Vl c

Standart və təlim məqsədi.

1.Süjeti bədii əsəri(əfsanə, nağıl, dastan,təmsil, hekayə) hissələrə ayırır,plan tərtib edir, məzmunu nagıl edir.1.1.3

2.Əsərlə bağlı fikirlərini bildirərkən obrazlı söz və ifadələrdən istifadə edir. 2.1.2

3. Bədii əsərdəki başlıca fikri anladığını nümayiş etdirir. 1.2.4

Dərsin məqsədi: "Çahargah əfsanəsi" əsərinin elementlərini müəyyənləşdirmək

Dərsin metodu:Produktiv və deduktiv

Resurslar:

Dərslik, iş vərəqləri, lüğət, İKT

İş forması: Kollektivlə iş, qruplarla iş

İş üsulu:Beyin həmləsi, sinkveyn,müzakirə

İnteqradiya: Fənn daxili və Azərbaycan dili

Dərsin gedişi

Motivasiya: Hansı musiqi janrlarını xoşlayırsınız və hansı muğamlarımızı tanıyırsınız?

Tədqiqat sualı:

Alimi güvənli edən nə idi?

Bu əsərdə əsas məqsəd

Alimin güclü olmasının səbəbini şagirdlərə anlatmaq, əsərin ardıcıllığını , elementlərini müəyyənləşdirmək və əsərdəki obrazları səciyyələndirməkdən ibarətdir.

Nəticə: Alimi güvənli edən onun bilikli, savadlı, dünyagörüşünün çox olması ilə bərabər alimin özünəgüvənli olmasıdır.

Özünəgüvən sayəsində alim bütün çətinliklərə sinə gərir və yaratdığı möcüzəli çahargah muğamı sayəsində padşaha qalib gəlir.

  • h.a
  • i.a
  • fond
  • bakuedu
  • virtual_qarabaq
  • virtual_qarabaq
  • kurrikulum
  • MƏNİM MƏKTƏBİM
  • Azərbaycan müəllimi qəzeti
  • Sabahın alimləri layihəsi